Ezeken az oldalakon a németországi szép könyv díjazott könyveit lehet megnézni a 2000-2006 évekből. Kategóriánként: évenként + a katalógus - sok minden, tessék csak kattintgatni sokat. Más világ - weboldal (nálunk nincs is ilyen), és érdemes a katalógusokat is megnézni (és összehasonlítani a magyarral...) A link: Szép könyvek
És az oldal, ami miatt ezt a postot írtam: az image now gallery 59 poszter (rég elmúlt) kiállítása, illetve ennek a weboldala. Külön érdekes (és ezt csak most vettem észre), hogy egyes plakátokhoz hozzátették a szerkezeti rajzait is (a poszter címe alatt szürke production drawing). Nagyon tanulságos oldal.
Orosz és/vagy szovjet propaganda és hírdetés, majdnem 1500 kép. És szintén a Flickr-en: itt és II. világháborús poszterek meg itt, több mint 2800 kép. (via david the designer)
Ez a link lehet, hogy régebben volt már a régi blogon (sajnos nem elérhető, még nekem se), újra ráakadtam, akkor még egyszer: Book Trade Labels – beragasztott kis címkék, amiket általában a könyvkereskedők, könyvkötők, antikváriusok ragasztanak be a könyvekbe. (via Design Notes – Michel Surtees blogja)
Itt meg a Penguin Books tervezőiről kaphatunk információkat. Nagy nevek dolgoztak a kiadónak. A képen látható borító Alan Fletcher munkája. Cikk a CR blogon.
Egy másik kedvenc gyűjteményem ugyancsak Flickr-en: Penguin Books. A képeket Ace Jet 170 töltötte fel, aki megszállottja a Penguin könyveknek, külön kategóriát nyitott a blogjában: itt és itt olvashatóak a postjai.
Februárban indult a Flickr-en ez a közösségi oldal, ma már 1000 kép található itt:The Design Disease. Tipográfia, design, jelek, betűk. Az oldalt Ben Terrett (Noisy Decent Graphics) indította.
Egy XX. századi tipográfitörténeti oldal. A nagy neveken kívül bemutatja az irányzatokat, technikai fejlődéseket, történelmi összeföggéseket, és még sok mindent. (És mindezt fel is olvassa.) Érdemes ide kattintani.
Május 15-én indult oldal, ahova bárki elküldheti "naprakész" munkáit. A feltételek nagyon egyszerűek: egy dátum (minimum két nappal előre) felírása egyféle betűtípussal. Erre: This Day in Type
VISCO – The Visual Index of Science Fiction Cover art. Egy logó (IF) tervezése közben akadtam erre az oldalra, ahol a fent említett borítókat gyűjtik, gondosan rendszerezve. Sajnos 2005. novemberében frissítettek utoljára, de így is 3600 kép található ezen a linken.
Zwoelf (erre utal a címben a 12-es szám) oldalán megtalálható az angol nyelvű "type-workshop" cikk fordítása. A cikkben jónéhány alapvető tudnivaló található nagyon érthetően, szemléletesen, magyarázó ábrákkal. A fejezetek: Azonos méretet mindennek Betű terminológia – szakkifejezések Folytonos formák Kalligráf eredet Egalizálás Fekete vs. fehér Dőlt vs. kurzív Egy mindenkiért Olvashatóság Arányok Kis kapitálisok Dísz, kacskaringókkal díszített betűk (swash caps) Középmagasság Kövér szöveg Vázlatok digitalizálása Másol, beilleszt? Formák kiegyensúlyozása Egalizálás, alámetszés Ligaturák